VČERA PREDVČEROM – Cvernovka a jej príbehy

Zažila päť politických režimov, štyri generácie, tri storočia a dve svetové vojny. Výrobný a obchodný rozmach, krízu, hlad, chudobu, úpadok morálky ako aj dnešnú porevolučnú existenčnú neistotu.

Už dávno sa v nej nevyrába bavlna a nite sa neexportujú na lodiach po všetkých kontinentoch. Ľudia sa vymenili, práca sa zmenila, ale úcta pretrvala. Výstavný a diskusný projekt o Cvernovke, jedného z posledných zachovaných priemyselných palácov v Bratislave, ponúka ucelený pohľad na existenciu samotnej Cvernovky s presahom na historickú pamäť národa a kultúrneho dedičstva priemyselných budov. Projekt získal Výročnú cenu časopisu Pamiatky & Múzeá.

Sto strán kvalitného materiálu z historických fragmentov architektúry, plagátov, dobového grafického dizajnu a fotografií, ukážok strojov, fotoreportáží z prehliadok po Cvernovke, výpovedí zaujímavých hostí z diskusií, Charty industriálneho dedičstva, alebo odbornej štúdie – si môžete zakúpiť priamo na www.vbavlne.com/merch alebo v sieti kníhkupectiev Artforum, Martinus, PantaRhei, Gorila a iných

 


Komentáre - Zanechajte nám komentár